Uroczystość rocznicy 60 lecia święceń kapłańskich ks. Jana Błąda

08 pazdziernika 2017r. przeżywaliśmy w niedzielę odpust parafialny NMP Różańcowej w Wilczkowie. Zarazem była to też uroczystość jubileuszowa ks. kanonika Jana Błąda, który w tym roku przeżywa 60- tą rocznicę świeceń kapłańskich.

O godz. 13.00 rozpoczęła sie Eucharystia. Ks. Jan odprawiał Mszę św. w intencjii parafian, zaś ks. Mariusz Lubryka sprawował Eucharystię w intencji ks. Jana.

Delegacje LSO, Rady Parafialnej, Wspólnoty Różańcowej złożyły czcigodnemu Jubilatowi życzenia. List gratulacyjny od ks. arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego odczytał ks. proboszcz.

W czasie kazania ks. Mariusz Lubryka podkreślił więzi łączące życie kapłańskie ks. Jana z Matką Bożą.

Po zakończonej Mszy św. parafian czekała niespodzianka. zostali oni zaproszeni do poczęstunku na placu przed kościołem. Była herbata, kawa, grzane wino i domowe ciasto. Dzięki temu mogliśmy przedłużyć nasze modlitewne spotkanie o miłą integrację.

Serdecznie podziękowania kieruję w stronę parafian z Wilczkowa i nie tylko, którzy zorganizowali ten poczęstunek. Trzeba było ustawić stoły, ławki, namioty. Przygotować napoje, upiec ciasto, a potem posprzątać. Dziękuję bardzo młodzieży paniom i panom za tę piękną inicjatywę, poświęcony czas i pracę. Warto było.

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved