Uroczystość I Komunii św. w parafii

W niedzielę 13 maja odbyła się uroczystość I Komunii św. w naszej parafii. Dzień wcześniej w sobotę dzieci uczestniczyły po raz pierwszy w sakramencie pokuty i pojednania w kościele w Wilczkowie.

W niedzielę uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.30 przed kościołem w Kwietnie. Był piękny, słoneczny dzień. Po powitaniu rodzice udzielili swoim dzieciom błogosławieństwo i wszyscy weszliśmy do kościoła. Rozpoczęła się Eucharystia, podczas której aktywny udział brały dzieci pierwszokomunijne. W odpowiednim momencie liturgii dzieci przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa pod postacią chleba. Do I Komunii św. przystąpiło 26 osób.

Po południu jeszcze raz zgromadziliśmy się w kościele na nabożeństwie do Matki Bożej. Później było rozdanie pamiątkowych obrazków i wspólne zdjęcie.

Dziękuje bardzo dzieciom, ich rodzicom za wielomiesięczne przygotowanie duchowe, za próby liturgiczne, za wspólną modlitwę do Boga.

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved