ogłoszenia parafialne 23.07.2017r.

16 niedziela zwykła.

Dziś odbędzie się uroczystość odpustowa w  kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Mazurowicach. O godz. 13.00. Eucharystii będzie przewodniczył ks. prałat Bolesław Sylwestrzak z Malczyc, a słowo Boże wygłosi ks. mitrat Michał Szlaga duchowny  Kościoła Prawosławnego w Malczycach.

Wspomnienia liturgiczne

– w poniedziałek: św. Kingi

-we wtorek: świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP

– w sobotę: św. Marty

 

Od dzisiejszego popołudnia do soboty nie będę obecny w parafii. W sprawach pilnych proszę zgłaszać się do księdza Piotra w Malczycach.

 

Poświecenie samochodów z okazji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się w niedzielę 30 lipca po Mszy św. Przy tej okazji będą zbierane ofiary pieniężne do puszki na środki transportu dla misjonarzy.

 

19 sierpnia w sobotę organizuję pielgrzymkę do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Program: o 10.00 Msza św. w kościele relikwii św. JP II; o 11.00 zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem; o 14.00- zwiedzanie muzeum św. JPII z przewodnikiem; indywidualne zwiedzanie wystawy poświeconej Całunowi Turyńskiemu. Jeżeli czas pozwoli na krótko odwiedzimy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Łagiewnikach. Koszt pielgrzymki: 70 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

 

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Danuty Mróz  i Teresy Kubali . O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Zdzisławy Stenner i                     Wolaszek.

 

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Moniki Magudy  i rodzinę pani Joanny Humaj .  Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę rodzinę pani Marzeny Buczyńskiej i rodzinę pani Zofii Tokarz.

 

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved