Ogłoszenia parafialne 22.10.2017

29 niedziela zwykła.

Dziś jeszcze Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych w Kwietnie o godz. 15.00.

 Wspomnienia liturgiczne

– w sobotę: Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Zapraszam na  nabożeństwa różańcowe. Mazurowice 17.00;  Rusko: 1700; Kwietno: 1630 ;  Wilczków: codziennie o godz. 1730.

W czwartek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

Próba scholi w piątek o godz. 18.00 w salce katechetycznej w Wilczkowie.

Przy wejściu do kościoła ministranci będą rozdawać  kartki wypominkowe. Proszę, by oprócz imion zmarłych napisać także miejscowość i  ulicę, by wiedzieć w którym dniu przyjść na nabożeństwo wypominkowe w intencji zmarłych z naszej rodziny

 

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „ Zatrzymaj aborcję” zwraca się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę.

Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać- zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce np. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy- aporterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala.

Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Do wpisu potrzebny jest nr pesel i adres zamieszkania.

Mazurowice:

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość rodzinie pani  Renata Kopeć i rodzinie pani Jadwiga Rutkowska. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę państwa Basińskich z racji chrztu ich dziecka.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani  Grażyny Dudzińskiej

i Anny Gombrych. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Barbary Hamernik.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Ewy Jagielskiej

i rodzinę pani Katarzyny Obłońskiej.  Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę rodzinę pani Renaty Porębai rodzinę pani Jolanty Niedziela.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved