Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 20.05.2018r.

Wczoraj dzieci komunijne i ich rodzice byli na pielgrzymce w Licheniu. Uczestniczyliśmy we Mszy św., zwiedzaliśmy bazylikę i inne miejsca związane z tym sanktuarium.

  1. Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: NMP Matki Kościoła.

–  w czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– w sobotę: św. Filipa Nereusza

  1. Po Mszy św. będę przyjmował pieniądze na pielgrzymkę planowaną w czerwcu do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Wilna. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  2. W czwartek 24 maja w godzinach miedzy 10.00, a 11.30  na podwórko przed plebanią ( od strony kościoła) w Wilczkowie będzie można przywieść zużyty sprzęt elektroniczny. Akcję organizuje organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie razem z firmą Green Office Ecologic.  Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
  3. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała- w tym roku 31 maja. Ze względu na prace remontowe nawierzchni przy ul. Strzegomskiej musimy zmienić trasę procesji. Zostanie ona poprowadzona z kościoła ul. Długą, następnie ul. Mleczarską do kościoła. W tym roku ołtarze przygotują parafianie z każdej miejscowości naszej parafii. Serdecznie zapraszam do udziału w tej eucharystycznej uroczystości.

 

  1. Zapowiedzi przedmałżeńskie

Paweł Edmund Chudziński zam. w  Zagrodnie i Anna Chudzińska zd. Kurek                     zam. w Wilczkowie zap. III.

 Mazurowice:

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. rodzinie Ewa Szydłowska i Ewa Bulik.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę  pani Teresa Cieloch i Marta Cieloch

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę rodzinie Wiesławy Smolińskiej i Anny Smolińskiej. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani

Za skoszenie trawy dziękuję panom

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Danuta Okrzos, Gabriela Micyk .                                    O przygotowanie kościoła na niedzielę następną proszę rodzinę pani Ewy Krause i Małgorzaty Zapaśnik.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00.                    W   piątek i sobotę po wieczornej Mszy św.

 

 

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved