Ogłoszenia parafialne 05.08.2018r.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

05 sierpnia 2018

 Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: święto Przemienienia Pańskiego

– we wtorek: bł. Edmunda Bojanowskiego

– w środę: św. Dominika

– w czwartek: św. Teresy Benedykty od Krzyża

– w piątek: św. Wawrzyńca

– w sobotę: św. Klary

 

Od dzisiejszego dnia po popołudniu do czwartku włącznie nie będę obecny w parafii.                   W sprawach pilnych proszę zgłaszać się do księdza Proboszcza w Malczycach po wieczornej Mszy św.

Ogłoszenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Wakacje to czas szczególnie trudny dla publicznej służby krwi, kiedy to zapasy krwi w  osiągają dramatycznie niski poziom, zaś krew wydawana jest niejednokrotnie tylko ze wskazań życiowych. Tymczasem w okresie wakacji zapotrzebowanie na krew jest szczególnie duże. Krwiodawcy często przebywają na urlopach, brak jest możliwości zorganizowania akcji poboru krwi w szkołach i na uczelniach, zwiększa się liczba wypadków w związku z przemieszczaniem się ludzi, a to wszystko wpływa na uszczuplenie jej zasobów.

Dlatego 07 sierpnia, we wtorek odbędzie się akcja krwiodawstwa z wykorzystaniem mobilnego punktu poboru krwi  w Środzie Śl.;  parking przed siedzibą PCK przy placu Wolności 59;     godz. rejestracji dawców: 8.30-12.00

 Mazurowice: Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. rodzinie pani Małgorzata Matuszkiewicz i Aleksandra Glista. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę  pani Halina Bubicz i Monika Łukawska

.Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę rodzinie pani Haliny Markowskiej i Marty Fedec. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę nowożeńców.

 

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Monika Maguda i Joanna Humaj.   O przygotowanie kościoła na niedzielę następną proszę rodzinę pani Marzeny Buczyńskiej i Zofii Tokarz.

W minionym tygodniu starsze ministrantki i starsi ministranci malowali zakrystię. Najpierw przygotowali pomieszczenie do malowania, następnie profesjonalnie pomalowali zakrystię, posprzątali i przygotowali do ponownego korzystania. Dlatego dziękuję: Hannie i Zuzannie Dzieciątkowskim, Natalii Chrząstka, Przemysławowi Jagielskiemu, Adrianowi Micykowi, Bartkowi Obłońskiemu. Dziękuję także panu Jackowi Porębie za pomoc w uzupełnieniu tynku na ścianie.

 

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved