Ogłoszenia parafialne 01.10.2017r.

26 niedziela zwykła

 

Dziś jeszcze zapraszam panie ze Wspólnoty Różańcowej na spotkanie w Wilczkowie               o godz. 16.00. W programie: zmiana tajemnic różańcowych,  modlitwa różańcowa,  spotkanie integracyjne.

Będzie podstawiony autobus dla uczestników spotkania z innych miejscowości. Kierowca autobusu zabierze najpierw panie z Mazurowic o godz. 15.30; z Ruska o godz. 15.40, z Kwietna o godz. 15.50. Koszt: 3 zł.

Wspomnienia liturgiczne

–    w poniedziałek: wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

–    we wtorek: św. Hieronima

–    w środę: : św. Franciszka z Asyżu

–    I czwartek miesiąca

–    I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych

w   tym dniu od godz. 900. Okazja do spowiedzi w Wilczkowie  o godz. 1700.

–   w sobotę: św. NMP Różańcowej.

W październiku w naszej parafii rozpoczynają się także nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych; Rusko: 1700; Kwietno: o godz. 1630 ;  Wilczków: codziennie o godz. 1730.

W czwartek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00.

Próba scholi w piątek o godz. 18.00 w salce katechetycznej w Wilczkowie.

W sobotę w całej Polsce, a zwłaszcza na granicy naszego kraju odbędzie się akcja modlitewna „ Ratuj różańcem Polskę i świat.” My także będziemy mogli włączyć się w to wydarzenie. Zapraszam w sobotę do kościoła parafialnego w Wilczkowie na Mszę św. o godz. 13.30 i nabożeństwo różańcowe o godz. 14.00. W tym samym czasie różaniec będzie odmawiany w całej Ojczyźnie i na jej granicach.

 Za tydzień  zapraszam nas wszystkich na odpust parafialny NMP Różańcowej w kościele w Wilczkowie. W czasie odpustu będziemy także świętować jubileusz kapłaństwa ks. kanonika Jana Błąda, który 60 lat temu przyjął świecenia kapłańskie. Msza św. o godz. 13.00.

Po Mszy św. na placu przed kościołem będzie przygotowana herbata, kawa, grzane wino i ciasto jako poczęstunek dla uczestników święta odpustowego.

Wszystko to oczywiście bezpłatnie. Jeżeli ktoś będzie chciał, to można do puszki wrzucić jakiś drobny datek na remont drzwi wejściowych na chór.

 

Dziś i w kolejne niedziele będę przyjmował zapisy na pielgrzymkę do Trzebnicy w sobotę                      14 października. ( autobus, który zawiezie nas do Wrocławia i z Trzebnicy do domu). Koszt autobusy 30 zł.

Biuro turystyczne Sun Travel organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 15 stycznia 22 stycznia 2018r. Więcej inf. w zakrystii.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Damian Fabiszewski za. w Mazurowicach i Kinga Natalia Puzio zam. w Ciechowie.

Mazurowice:

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość rodzinie państwa Kosińskich. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Renata Wysockai rodzinie pani Magdalena Waszkowicz .

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Emilii Sipowicz i Wiktorii Smolińskiej. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Marii Wolaszek i rodzinę pani Iwony Rydzanicz

Kwietno: Za dwa lub trzy tygodnie będzie realizowana inwestycja podłączenia wody na teren koscielny. Od rodziny proszę przygotować 10 zł.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Antoniny Kowalewskiej    i rodzinie pani Agnieszki Dolak .  Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę

rodzinę nowożeńców.

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved