Ogłoszenia duszpasterskie

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

24czerwca 2018

 

  1. Dziś zapraszam na spotkanie w sprawie sakramentu bierzmowania młodzież z klasy siódmej Szkoły Podstawowej i ich rodziców do kościoła w Wilczkowie o godz. 18.00.
  2. Tydzień temu część parafian uczestniczyła w pielgrzymce. Modliliśmy się w sanktuarium w Gietrzwałdzie, gdzie Matka Boża objawiła się dwom dziewczynkom i przemówiła do nich w języku polskim. Pózniej odwiedziliśmy sanktuarium w Świętej Lipca gdzie znajduje się obraz NMP w pięknym barokowym kościele. Wysłuchaliśmy koncertu organowego. Muzyka i poruszające się figury na organach zrobiły na nas wielkie wrażenie. W sobotę odwiedziliśmy Wilno. Zobaczyliśmy zabytkowe kościoły, starówkę Wilna. Oczywiście byliśmy w Ostrej Bramie. Tam, w kaplicy cudownego obrazu uczestniczyliśmy we Mszy św. W niedzielę płynęliśmy statkiem szlakiem papieskim. Św. JPII w roku 1999 płynął podobnym statkiem po tamtejszych jeziorach w okolicach Augustowa. Wszyscy cali wrócili do domu. W czasie pielgrzymki była piękna, ciepła i słoneczna pogoda.
  3. Wspomnienia liturgiczne:

– w czwartek: św. Ireneusza

– w piątek: świętych apostołów Piotra i Pawła

W piątek zapraszam dzieci, które w maju przyjęły I Komunię św. do sakramentu spowiedzi o godz. 17.00 w Wilczkowie. Bardzo proszę rodziców o przywiezienie dzieci do kościoła i umożliwienie im skorzystania z sakramentu pokuty.

  1. Parafia we Wrocisławicach organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 12 – 20 listopada. Więcej informacji w zakrystii.

 

 Mazurowice: Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. rodzinie pani Ewy Bąk i rodzinie pani  Jolanty Bąk.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę  pani Leokadia Bąk i Krystyna Wysocka.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę rodzinie pani  Doroty Zielińskiej i rodzinę pani  Malwiny    Zielińskiej. . O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Grażyna Dudzińska i Anna Gombrych.

 

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Krystyny Skrok i Moniki Dzieciątkowskiej. O przygotowanie kościoła na niedzielę następną proszę rodzinę pani Izabeli Pietrzak i Teresy Majewskiej.

Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za ofiarowanie do naszego kościoła nowej pateny i ampułek na wino i wodę.

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved