Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa

25.03.2018r.

Dziękuję ks. Janowi Błądowi za dzisiejszą posługę w konfesjonale.

 

  1. Obchód dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w liturgii tzw. Wielki Tydzień. Najbliższe dni i ich bogata liturgia umożliwią nam przeżywanie w sposób pogłębiony tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa
  2. W wielki Czwartek uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 1800 w kościele parafialnym w Wilczkowie. Adoracja NS do godz. 2130.
  3. W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa przy ołtarzu wystawienia ( ciemnicy) od godz. 900 do 1730.  O godzinie 15 00 nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele  w Wilczkowie. Liturgia Wielkiego Piątku Męki Pańskiej rozpocznie się                    o godz. 1800. Adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie będzie trwała do godz. 2130. Ofiary wrzucane do koszyczka przy adoracji Krzyża przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości spożywanych pokarmów.
  4. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie rozpocznie się

o godz. 900, zakończenie o  godz.1930. Obrzęd święcenia pokarmów w Wielką

Sobotę : będzie miał następujący porządek: Wilczków: o godz. 1100 i godz. 1300, Kwietno o godz. 1130; Mazurowice o godz. 1200; Rusko o godz. 1230. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 2000, proszę zabrać ze sobą świece.

Okazja do spowiedzi w Wilczkowie w czwartek i piątek od godz. 17.30.

Serdecznie zapraszam w te dni do kościoła na modlitwę.

 

  1. W niedzielę wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna zostanie odprawiona o godz. 600.
  2. Taca w drugi dzień świąt przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
  3. W najbliższy wtorek spotkanie formacyjne dla kandydatów do s. bierzmowania o 19.00.
  4. W środę odwiedziny chorych od 09.00.

Mazurowice:

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. rodzinie pani Edyta Soboniak i Dorota Szwed. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę  pani Henryka Strzelecka i Beata Gombrych

 

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Urszula Pleśnierowicz i Janina Walkiewicz. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Agnieszka Zięcina i Maria Moroz.

 

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Anna Drobinoga i Jolanta Baranowska.  Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę panią Marię Porębę.

 

Dziękuję strażakom z naszej miejscowości za zabezpieczenie trasy przejścia nabożeństwa Drogi Krzyżowej, która odbyła się w piątek. Dziękuję także wszystkim tym, którzy wzięli udział w tym nabożeństwie.

 

 

 

 

 

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved