ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2017r.

17 niedziela zwykła.

Dziś po Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów z okazji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa- patrona kierowców. Przy tej okazji będą zbierane ofiary pieniężne do puszki na środki transportu dla misjonarzy.

 

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: św. Ignacego z Loyoli

– we wtorek: Alfonsa Marii Liguoriego

– I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź w Wilczkowie od godz. 17.30.

– w niedzielę: święto Przemienienia Pańskiego

W związku z przeżywanym we wspólnotach franciszkańskich świętem Matki Bożej Anielskiej jest możliwość uzyskania odpustu  porcjunkuli. Od południa dnia 01 sierpnia do północy 02 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny. Warunki:     a) spowiedź i Komunia św., b)  nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, c) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,  np. Zdrowaś Maryjo.

19 sierpnia w sobotę organizuję pielgrzymkę do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Program: o 10.00 Msza św. w kościele relikwii św. JP II; o 11.00 zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem; o 14.00- zwiedzanie muzeum św. JPII z przewodnikiem; indywidualne zwiedzanie wystawy poświeconej Całunowi Turyńskiemu. Jeżeli czas pozwoli na krótko odwiedzimy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Łagiewnikach. Koszt pielgrzymki: 70 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

Mazurowice: Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość rodzinie pani  Renata Słomiana i rodzinie pani Marianna Poręba.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Ewa Szydłowska i rodzinę pani  Ewa Bulik

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Zdzisławy Stenner i rodzinę pani Wolaszek . O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Magdaleny Smolińskiej i Krystyny Smolińskiej.

 

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Marzeny Buczyńskiej  i rodzinę pani Zofii Tokarz .  Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę rodzinę pani Krystyny Potrzeby i rodzinę pani Aleksandry Potrzeby.

 

 

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved