Ogłoszenia duszpasterskie 29.07.2018r.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

29 lipca 2018

 

 Poświecenie samochodów z okazji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się za chwilę po Mszy św. Przy tej okazji będą zbierane ofiary pieniężne do puszki na środki transportu dla misjonarzy.

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek:

– we wtorek: św. Ignacego z Loyoli

– w środę: Alfonsa Marii Liguoriego

– I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź w Wilczkowie od godz. 17.30.

– w sobotę: św. Jana Marii Vianneya, Patrona Proboszczów

W związku z przeżywanym we wspólnotach franciszkańskich świętem Matki Bożej Anielskiej jest możliwość uzyskania odpustu  porcjunkuli. Od południa dnia 01 sierpnia do północy 02 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny. Warunki:     a) spowiedź i Komunia św., b)  nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, c) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,  np. Zdrowaś Maryjo.

 

 W sobotę wyjeżdżamy na  pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie i do Legnicy, do kościoła, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny.  O godz. 7.40 kierowca autobusu zabierze pielgrzymów z Kwietna; następnie o godz. 7.45 z  Wilczkowa; dalej o godz. 7.50 z Ruska; o godz. 7.55 z Mazurowic ( koło krzyża), o godz. 8.00 z Malczyc.

 

Od następnej niedzieli po popołudniu do czwartku włącznie nie będę obecny w parafii.                   W sprawach pilnych proszę zgłaszać się do księdza Proboszcza w Malczycach.

 

 Mazurowice: Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. rodzinie pani Agnieszka Glista i Edyta Jastrzębska. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę  pani Małgorzata Matuszkiewicz i Aleksandra Glista

Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom, które pomogły zorganizować odpustowe święto, dziękuję także wszystkim uczestnikom tej uroczystej Eucharystii.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę rodzinie pani Bogusława Głowacka, Justyna Matuszkiewicz. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Haliny Markowskiej i Marty Fedec.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Anna Chrzrąstka i Katarzyna Chrząstka .   O przygotowanie kościoła na niedzielę następną proszę rodzinę pani Monika Maguda i Joanna Humaj.

 

Dziękuję bardzo pani Marii Czerwińskiej za posprzątanie terenu wokół kościoła.

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved