ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2017r.

19 niedziela zwykła.

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: św. Maksymiliana Marii Kolbe

– we wtorek: uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto nakazane.

Msze św. jak w każdą  niedzielę. Po Mszy św. błogosławieństwo ziół

i kwiatów. Taca z tego dnia  jest przeznaczona  na odbudowę kościołów

archidiecezji.

-w czwartek: św. Jacka

– w piątek: św. Klary

19 sierpnia w sobotę wyjeżdżamy  pielgrzymkę do sanktuarium św. Jana Pawła II                           w Krakowie. Kierowca autobusu zabierze pielgrzymów z Mazurowic o godz. 05.10                                ( z przystanku autobusowego); z Ruska o godz.. 05.15 ( z przystanku w kier. Wilczkowa); pielgrzymów z Wilczkowa o godz. 05.20 ( z przystanku) i pielgrzymów z Kwietna                    o godz. 05.25 z przystanku). Jeżeli czas pozwoli na krótko odwiedzimy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Łagiewnikach. Koszt pielgrzymki: 70 zł. Proszę                         o dokonanie wpłaty  w zakrystii po Mszy św.

 

Powoli kończą się żniwa i rozpoczyna się czas uroczystości dożynkowych. Dożynki w Mazurowicach odbędą się w niedzielę 20 sierpnia; w Kwietnie w sobotę 26. Sierpnia               o godz. 18.30; w Wilczkowie w sobotę 02. września o godz. 17.00; i w Rusku w sobotę                   09 września o godz. 18.30.  Dożynki gminne w niedzielę 03 września w Dębicy                      o godz. 14.30        . Serdecznie zapraszam na te uroczystości, w których dziękujemy Bogu i rolnikom za chleb powszedni.

Mazurowice: Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość rodzinie pani Marta Cieloch  i rodzinie pani pani  Teresa Cieloch.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Iwona Kosińska i rodzinę Grażyna Goliszewska

 

W sobotę 19 sierpnia odbędą się Dni Mazurowic. Początek o godz. 13.00- turniej piłki nożnej; zabawa taneczna o godz. 18.00 w zajeździe Rozłogi. Pan Sołtys i Rada Sołecka serdecznie zapraszają.

Uroczystości dożynkowe w naszej miejscowości odbędą się w niedzielę 20 sierpnia.               O godz. 13.30 będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana w int. zamówionej wcześniej. Drugi kapłan będzie odprawiał Mszę św. w intencji rolników, działkowiczów i pszczelarzy z naszej miejscowości. Mszy św. o godz. 8.45 nie będzie.

 

Zapowiedzi: Karolina Kinga Zalewska i Radosław Filip Kuriata, zap. II.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani  Czesławy Kielesińskiej i rodzinie pani Iwony Tokarek. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Renaty Bulik.

 

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Eweliny Cieślik   i rodzinę pani Marii Grycz  .  Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę rodzinę pani Elżbiety Jagielskiej i rodzinę pani Joanny Kowalczyk.

 

 

 

 

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved