Ogłoszenia duszpasterskie 03.06.2018

03.06.2018r.

Dziś zapraszam kandydatów do s. bierzmowania z klasy   II gimnazjum i ich rodziców oraz tych, którzy są starsi, a chcieliby przyjąć ten sakrament. Spotkanie odbędzie się w kościele w Wilczkowie o godz. 18.00.

 

  1. Wspomnienia liturgiczne:

– We wtorek: św. Bonifacego

– w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w sobotę: Niepokalanego Serca NMP

  1. Dziękuję dzieciom komunijnym za ofiarę na pomoc dla dzieci na terenach misyjnych. Zebrano na ten cel 900 zł. Dziękuje także rodzicom dzieci komunijnych za ofiarowanie ornatu do naszego kościoła.
  2. Informacje dla uczestników pielgrzymki do Gietrzwałdu, Św. Lipki i Wilna. Zbiórka w czwartek 14 czerwca o godz. 22.30 na placu przed kościołem w Wilczkowie. Wyjazd o 23.00. Ranno po przyjeździe toaleta, o 7.00. Msza św. w sanktuarium. Śniadanie we własnym zakresie na sali u sióstr zakonnych ( kanapki zabrać ze sobą w czwartek wieczór do autobusu; herbata będzie na miejscu). Później oprowadzenie po sanktuarium. Dalej przejazd do Świętej Lipki. Modlitwa, oprowadzenie po sanktuarium, koncert organowy. Przejazd do Augustowa, zakwaterowanie, obiadokolacja. W sobotę zwiedzanie Wilna. W niedzielę Msza św. w sanktuarium maryjnym w Studzienniczej, rejs statkiem szlakiem papieskim i powrót do domu.

Mazurowice:

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. rodzinie Grażyna Goliszewska i Iwona Kosińska.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę  pani Jolanta Łupkowska Irena Cieloch.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę rodzinie pani Joanny Smolińskiej i Emilii Sipowicz . O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Marianna Wolaszek, Iwona Wolaszek

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Maria Czerwińskia, Jadwiga Alberska. O przygotowanie kościoła na niedzielę następną proszę rodzinę pani Ewa Caban i Agnieszka Maciejczyk.

Z okazji Dnia Dziecka jutro od rana dla dzieci nad dużym stawem odbędą się zawody wędkarskie. Od godz. 12.00 pokazy strażackie, kajaki, motorówka, animacje, malowanie buzi, napoje poczęstunek. Wszystko to do godz. 16.00 Zapraszają sołtys wsi Katarzyna Obłońska, OSP Wilczków, PZW Malczyce.

Zakończył się pierwszy etap budowy miejsca postojowego przy naszym kościele. Dziękuję serdecznie panu Jerzemu Tlauce za wykonanie tej inwestycji. Dziękuję panu Stefanowi Gryczowi za załatwienie niezbędnej dokumentacji i pomoc w budowie. Dziękuję bardzo panu Bilińskeimu i jego współpracownikowi za przywiezienie materiału budowlanego i prace ziemne. Dziękuję Wójtowi Gminy Malczyce panu Piotrowi Frankowskiemu za kostkę brukową. Koszt pierwszego etapu tej inwestycji- 7 tysięcy zł. Za rok będzie ułożona na powierzchni parkingu kostka, krawężniki  i studzienki kanalizacyjne. W tym tygodniu zostanie jeszcze utwardzona powierzchnia i na następną niedziele można już korzystać z parkingu.

 

 

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved