Modlitwa za + ks. Proboszcza Stanisława Jakubowskiego

28 maja  ministrantki i ministranci odwiedzili grób + ks. proboszcza Stanisława Jakubowskiego.  Była piękna słoneczna pogoda. Z Wilczkowa przyjechaliśmy do Wrocławia. Tam, niedaleko ul. Borowskiej na cmentarzu jest pochowany + ks. Stanisław Jakubowski- nasz Proboszcz. Po krótkich poszukiwaniach grobu, odnalezliśmy miejsce spoczynku ks. Stanisława. Odmówiliśmy w jego intencji dziesiątkę różańca, zapaliliśmy znicze.

Ks. Stanisław Jakubowski urodził się 15 listopada 1933 r. w Łoszniowie (archid. lwowska). Święcenia przyjął 15 czerwca 1958 r. we Wrocławiu. Był wikariuszem w parafii pw. św. Barbary w Wałbrzychu, we Wrocławiu w parafii pw. św. Maurycego, w legnickiej parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła i we wspólnocie pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu. Od roku 1971 do 1986 był proboszczem w Złotoryi i dziekanem tamtejszego dekanatu. W roku 1979 został wizytatorem okręgowym na dekanat Jawor i Złotoryja. Od roku 1986 kierował parafią w Prusicach, a następnie wspólnotą w Wilczkowie 1994 – do 1995r. . W roku 1995 zamieszkał w domu księży emerytów we Wrocławiu. Zmarł 11 lutego 2006r. Pogrzeb odbył się 15 lutego na cmentarzu przy ul. Działkowej we Wrocławiu.

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved